Hodnocení

Školka Mašinka

Iva Macháčková Krocová

Nejdůležitější je, aby dítě bylo tam, kde je rádo, cítilo se bezpečně, šťastně a bylo milováno :). A to školka Mašinka splňuje na 100%. Školka Mašinka totiž není jen tak obyčejná školka. Je to školka, která veze šťastné děti, které školku milují. Největší díky patří především tetám, které dětem díky přátelskému a individuálnímu přístupu předávají (kromě znalostí a dovedností) lásku, respekt k sobě a ostatním a z malých človíčků vytvářejí samostatné, kriticky přemýšlející a ohleduplné předškoláky.
Na školku Mas
̌inku tak nedáme dopustit. Z naší nekolektivní dcery, žijící ve svém světě, se stala báječná školačka se zdravým sebevědomím, která velmi snadno navazuje kamarádství, zapojuje se do kolektivu a nebojí se říct svůj názor. Těšíme se tak na další výlet Mašinkou s naším mladším synem“.


Soňa Jedličková

Školka Mašinka je skvělá! Už na mateřské jsem častokrát poslouchala od maminek starších dětí, že jakmile moje dcera nastoupí do školky, bude to pro nás obě velký šok. Nikdy jsem to však nezažila. Moje dcera milovala školku denně po dobu celých tří let. Naučila se tam tolik věcí! Častokrát mě novými vědomostmi zcela odrovnala, například když mi jako 4 letá jmenovala planety slunečné soustavy bez jediné chybičky. Tety jsou profesionálky, které mají vždy obrovskou dávku empatie, lásky, pochopení, nápadů, dobré nálady a vědí jak na děti. Je na nich znát, že mají svou práci rady, což se odráží na spokojenosti dětí i rodičů. Je tam skvělá atmosféra, taková rodinná. Vždy budu vděčná za to, že moje dcera mohla být součástí jejich kolektivu“.


Jana Balharová

Jako máma dvou dětí, které odchodily Mašinku si přeji jen to, aby vše, co v ní nasály – principy chování, pěkný vztah k ostatním, toleranci ke svému okolí, zvídavost a sebevědomí – jim nikdy nikdo v hlavičce neosekal a těžily z toho co nejdéle
Mašinka je školkou pro děti a zároveň „školou“ pro jejich rodiče, která je učí pár věcí:
– zvyknout si na to, že děti se ráno a po víkendu do školky těší
– potlačit své ego pokaždé, když dítě nechce ze školky domů (nikdy!)
– říkat svému dítěti „prosím, mohl bys, děkuji“, protože tak se přece k sobě mají všichni chovat
– začít věřit na anděly, protože mašinkovské tety takové prostě jsou


Kamila Ostrá

„.Náš tříletý syn Vincent začal navštěvovat školku Mašinku v dubnu 2018. Po nepříliš pozitivní zkušenosti z předešlé školky jsme jako prvorodiče byli nervózní, jak si na nové prostředí zvykne. Tety z Mašinky Vincenta přivítali s takovou vřelostí a láskou, že od prvního dne jsme jak my, tak i Vincent, do Mašinky chodili s velkým úsměvem na tváři s klidem v duši.
Školka Mašinka nám poskytuje veškerý komfort, který jako rodič od školky čekáte, Vincent se naučil spoustu nových písniček, pomalu si tvoří svá první přátelství, do školky chodí s velkou radostí a my jsme přesvědčeni, že jsme si nemohli vybrat lépe“.


Martin Macháček

Školku Mašinku nám přinesl sám osud. Původně jsme ani neuvažovali o tom, že bychom přihlásili Rozku do soukromé školky, navíc když školku Dvouletky máme za domem. Avšak už jen zápis do státní školky byl pro celou rodinu utrpení (hodina a půl čekání ve frontě na zápis, nemožnost si hrát s hračkami/knížkami školky s argumentem „to si nezvládnete své dítě sami zabavit?“ atp.). Naštěstí nebyla Rozka na seznamu přijatých dětí z důvodu nízkého věku (ač jí v čas nástupu do školky bylo 3,5 roku). Rozhlíželi jsme se tak po soukromých školkách v okolí. Měli jsme na výběr ze čtyř, všechny jsme navštívili i s Rozkou. Mašinka byla jako poslední. A hned bylo vybráno. Dýchlo na nás prostředí školky a především osobní a přátelský přístup tety Káči a Lídy. Hned jsme věděli, že je to to pravé. A čas nám dal nejen za pravdu, ale ukázal ten obrovský rozdíl mezi státní školkou a Mašinkou. Osobně ho pociťujeme právě na vývoji naší Rozky. Naše introvertní přemýšlivé dítě udělalo obrovský pokrok již za prvních pár měsíců. Tento fakt je zásluhou především tet v Mašince, kterých je ve školce hodně a všechny se dětem rády věnují. Každý den společně zpívají, hrají na kytaru, hrají společné hry, vyrábějí, malují atp. Děti mají navíc na výběr z několika kroužků – keramika, balet, plavání, angličtina, dramatický kroužek – a všechny se konají v Mašince. Důležité stojí za zmínku také fakt, že v zimě neotevírají okna, aby bylo ve školce málo dětí.  Zvažovali jsme, zda bude Rozyl v soukromé školce jen jeden rok a pak ji opět zkusíme přihlásit do školky státní, ale už po prvních měsících jsme tuto variantu zavrhli. Takže od září hurá do druhého ročníku“.


Jana & Honza

Na Mašinku jsme narazili, když jsme hledali školku, ve které k dětem přistupují individuálně. Naše dcera je velmi stydlivá a nevěří si, potřebuje o něco více pozornosti a povzbuzení. Už při prvním setkání jsme viděli, že tety se dětem věnují přesně tak, jak si přejeme. Ani jednou jsme nelitovali. Naprosto se ztotožňujeme se stylem, s jakým tety děti vedou. Učí je, jako v každé školce, malovat, zpívat, cvičit, ale navíc je také učí, jak se chovat k ostatním, jak spolupracovat mezi sebou, jak získat sebevědomí, jak být samostatný, jak respektovat pravidla. Je úžasné, jak tety vnímají chování každého dítěte a každé se pak snaží rozvíjet a povzbudit tam, kde to nejvíce potřebuje. Když děti chtějí, obejmou je, vezmou do náruče. Je vidět, že tety to baví, věnují školce i svůj volný čas, vždy jsou skvěle připravené. Líbí se nám také, že se snaží zapojit i rodiče – ať jsou to odpolední akce i pro rodiče, které se protáhnou do večera, nebo malé úkoly, které si na každé ráno pro rodiče a jejich děti připraví. A děti je za to všechno zbožňují. Mašinka předčila naše očekávání a víme, že jsme pro naši dceru udělali to nejlepší. Naši druhou dceru do Mašinky určitě taky dáme“.


Jaroslav Černý

„Do školky jsme dali kluka, když ji tety zakládaly. A dnes tam chodí naše dcera. Zkoušeli jsme i jiné, státní i soukromé z různých důvodů, ale se školkou Mašinkou se žádná nedá srovnat. Děti tam chodí rády, tety děti mají rády, rozvíjí jejich schopnosti a mají spoustu kroužků: balet, plavání, keramiku (s vlastní pecí), angličtinu atd“.


Veronika

Do Mašinky jsme se dostali vlastně náhodou, protože naši Bětku nepřijali do státní školky. Obešli jsme několik soukromých školek, ale v Mašince stačilo několik minut a bylo jasno. Milý a citlivý přístup k dětem (i rodičům), vstřícnost, kreativita a nápaditost „tet“ nás nadchla. Z nástupu dcery do školky jsem měla strach, ale Bětka si v Mašince velmi rychle zvykla a cítí se tam jako doma, což je pro nás to nejdůležitější. Letos by se už do státní školky dostala, ale jedeme dál s Mašinkou!“


Adámkovi

Obě děti chodily do Mašinky celou „školkovou“ docházku. Byli jsme velmi spokojeni a s čím? No se vším – tety to prostě baví a za těch šest let je vlastně bereme jako rodinu. Jak říká syn „Kouzelná školka Mašinka“.


Klára Feniková

Školku Mašinku navštěvovaly obě dvě moje děti. Josefínka, ta starší, dokonce měla tu čest být historicky v první třídě školky. Jistě, … jako máma jsem mohla mít obavy dát 2leté dítě někam, kde se ještě nemůžete zeptat na reference jiných maminek.
Ale majitelky školky mne absolutně přesvědčily svým lidským přístupem a převážně tím, že se nejen zajímaly o mne, co si představuji já pro své dítě, ale primárně komunikace směřovala k dítku. Což mne očarovalo. Hned od prvního momentu jsem věděla, že mé dítě opravdu mají a budou mít rády. A to je pro mne to nejdůležitější, abych viděla, že když odcházím a nechávám dítě někde 8 i více hodin, že ho nechávám někde, kde ho milují, těší se na něj a naučí ho něčemu, co já nedokážu. A to přecházím k výukovým metodám, které jsou v Mašince geniální. Moje děti opravdu za rok ve školce, uměly víc, než jejich vrstevníci. A to ne, díky drilu, ale díky lidskému přístupu, že si s dětmi v Mašince hrají. Neobtěžuje si k dětem sednout na zem a snížit se na jeho rovinu, pochopit jeho potřeby, touhy, rozmary…
Proto bylo jasnou volbou, že mé druhé dítě, Tonička, opět poputuje sem!
A jestli máte prostředky nechat tu dítko až do předškolních let, udělejte to! Protože Vám z něho v Mašince vytvoří rozkošnou, ukázněnou osobnost. A to vůbec nepřeháním.
Mám jen jediné přání…prosím otevřete i školu a já mám hned první adepty, které k Vám dám.
Děkuji za své děti, ale především za sebe, protože i já jsem se stala díky Vám lepší mámou a naučila se od Vás mnohé„.


Leškovi

Náš syn chodil do školky mašinky 2 roky a byli jsme maximálně spokojení!! Školka je krásně zařízená a má bezvadnou zahradu, kde dětí tráví spoustu času. Nadchnul nás hlavně rodinný přístup, profesionalita a ochota paní učitelek. Davídek se ve školce naučil spoustu nových věcí.  Na školku Mašinku do dnes vzpomínáme s láskou“.


rodiče Slávka a Rozárky

Náš syn nastoupil do školky v září 2010. Byl jeden z prvních dětí. Neměli jsme žádné reference, takže to byl “ krok do neznáma“. Musím říct, že obdivuji tety, které se o děti staraly, nosily je v náručí, hráli si s nimi … Všechny děti byly věkově stejné cca 3 roky. Musely to mít hodně náročné, ale zvládly to na jedničku s hvězdičkou. Za pár let se nám narodila dcera a volba byla jasná…. Mašinka
Mají opravdu individuální přístup, řeknou Vám, co dítě baví a taky pokud má nějaký problém, řeší to v klidu a s citem. Spolupracují s dětskou psycholožkou, která i nám pomohla. Děti chodí na výlety, na plavání, navštěvují domov důchodců… Tvoří ze všeho co je pro nás už odpad. Učili se o vnitřních orgánech, tak udělali člověka – plíce byly z igelitového pytlíku, střeva zase nějaký provázek, zuby mušličky, kosti byly dřívka, větvičky …. prostě tvořivosti se meze nekladou.
Milujeme táborák venku na zahradě s kytarou, jídlem, zpěvem. Nejen děti, ale i rodiče se tady cítí jako doma. V 17 hod ještě děti nechtějí jít domů  Co víc si rodič může přát. Školka Mašinka je srdcová záležitost. Všem doporučuji“.


Anna Nečásková

„Osobní přístup, flexibilita aneb nic není problém. Vřelé tety a příjemné prostředí. Dětský kolektiv je tím pádem vyrovnaný, rodiče se rádi zapojují do aktivit školky. Školka nabízí kroužky a spoustu zážitků, které jinde nenajdete. Výchova dětí nestaví na dogmatech, preferuje zdravý rozum a vcítění se do druhého. Vřelé doporučuji“.


Veronika Zavoralová

Školka Mašinka je ta nejúžasnější školka. Když jsem poprvé vstoupila do školky, abych se podívala, zda právě tuto školku vyberu pro syna, kterého tehdy nevzali do školky státní, na první pohled mě zaujala překrásná výzdoba školky, která byla tvořena z výrobků dětí (od obrázků, přes ukázku pracovních sešitů předškoláků, po nádherné výrobky z keramické dílny, která je v suterénu školky). Pohled jsem potom upřela na heslo, které je napsané u vstupu do herničky a zní: „Všichni jsem kamarádi“! To, že toto heslo není jen pár prázdných slov, jsem pochopila hned, když jsem poznala tety, které se o děti starají. Jejich přátelský, přesto velmi respektovaný přístup mě naprosto ohromil a mnohé jsem se od nich naučila. Ony milují děti, a děti milují je. Proto jsem neváhala ani chvilku, a do školky jsem dala i moji mladší dceru. Syn, který už chodí do školy, bude mít zítra velikonoční prázdniny, a když jsem se ho zeptala, kde by chtěl nejraději být, řekl mi bez rozmýšlení, že ve školce Mašince


Krampera

Kde začít? Obě dcery chodí do Mašinky a jsou nadšené, stejně jako jejich rodiče. Tety to baví a s dětmi to umí, školka je výborně vybavená a zahrada je nádherná. Neustále mě děti překvapují novými výtvory, akce a výlety pořádané školkou jsou velkým obohacením a společné akce (pálení čarodějnic, besídky atd.) jsou prostě super. Školku mohu jen doporučit a skoro mi je líto, že starší v září půjde už do ZŠ“.


Sandra Zavadil

„Nejúžasnější školka, která si nás s Emmi okamžitě získala. Přístup tet je nejen k dětem naprosto kouzelný. Vlastně i já bych se do školky klidně vrátila a já jsem moc ráda, že Emmička bude takovou pohodu, lásku a péči ještě rok nasávat. Prostředí, výlety, akce i pro rodiče (s dětmi i bez ) Mašinka pro nás bude v mnohém krásný start do dalších let dcerky. Dekujeme tety“.


Marie a Pavel Jirátovi

„Naše dcera začala do Mašinky chodit v jejích čerstvých dvou letech a od prvního dne to tam miluje. Všechny tety jsou skvělé a Aya je vníma jako takovou druhou rodinu. Jako rodiče jsme si se všemi tetami lidsky velmi sedli, obdivuji jejich neutichající elán a kreativní přístup. V Mašince je velmi hudební, kreativní a přátelské prostředí. Přesně takové, na které bude dcera jednou s láskou vzpomínat.
V posledních dnech, když po celém dnu příjdeme dceru vyzvednout, je tak zabraná do nějaké hry nebo aktivity, že na ni musíme čekat, než to dohraje, nebo dodělá.
Tety dětem ve školce každému jednotlivě vedou svůj vlastní deník, kam zapisují, co děti zažily a přidávají fotky, které jsou neskutečně vtipné. Deník pak děti s rodiči dostávají na konci školního roku, jako památku na školkové dny v Mašince.
Mašinku milujeme a vřele doporučujeme všem!“

Soukromá školka Mašinka